Wyszukiwanie

Rok 2011 w statystyce WORD
Wpisany przez kuba   
Czwartek, 10 Maj 2012 13:07

Rok 2011 był kolejnym, trudnym czasem tak dla Ośrodków Szkolenia Kierowców, jak i dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w całej Polsce. W dalszym ciągu kryzys odcisnął swoje piętno w całej branży zajmującej się szkoleniem i egzaminowaniem osób ubiegających się o prawo jazdy.

Więcej…
 
Szkolenie po nowemu
Wpisany przez Damian   
Piątek, 09 Grudzień 2011 11:27

Od  wielu  lat  różne  środowiska  związane  z  bezpieczeństwem  ruchu  drogowego  sygnalizowały  konieczność  wprowadzenia  zmian  w  procesie  szkolenia  i  egzaminowania  kandydatów  na  kierowców.

Więcej…
 
Jak zdawano egzaminy na prawo jazdy w I półroczu 2011r. PDF  Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Damian   
Środa, 03 Sierpień 2011 10:01

Ilość egzaminów i zdawalność

Zakończyło się I półrocze 2011r. i jest to dobra okazja i stosowny czas, aby spojrzeć wstecz i  dokonać pewnych podsumowań i ocen. Warto więc zastanowić się, czy minione 6 miesięcy było dobrym okresem dla osób ubiegających się o wymarzone prawo jazdy? Jaki to był  czas dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie, w którym kandydaci na kierowców zmagają się z trudami egzaminacyjnymi?
Więcej…
 
Młodzi bezpieczniejsi na drodze – konkursy PDF  Array Drukuj Array  Email
Wtorek, 07 Czerwiec 2011 07:01

W ramach swojej statutowej działalności, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie podejmuje szereg różnorakich działań w zakresie  poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podstawowe znaczenie odgrywa  tutaj  działalność edukacyjna polegająca na propagowaniu zasad bezpiecznego udziału w ruchu drogowym wśród jego uczestników poprzez m.in. organizowanie konkursów z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz imprez podnoszących praktyczne umiejętności kierowców, udział w szkoleniach dzieci i młodzieży itp.

Więcej…
 
Rok 2010 w statystyce WORD PDF  Array Drukuj Array  Email
Wtorek, 10 Maj 2011 07:01

Ubiegły rok był bardzo trudnym okresem zarówno dla Ośrodków Szkolenia Kierowców, jak i dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Kryzys dotknął całą branżę związaną ze szkoleniem i egzaminowaniem osób ubiegających się o prawo jazdy. Główną tego przyczyną był pogłębiający się niż demograficzny, który spowodował drastyczny spadek ilości osób, które odbyły stosowne szkolenie, a następnie przystąpiły do egzaminu państwowego na prawo jazdy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego jednoznacznie wynika, że tendencja ta w najbliższych latach będzie się niestety pogłębiać.

Więcej…