Wyszukiwanie

Czy technika zastąpi człowieka? PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Środa, 29 Sierpień 2012 07:23
W systemie ruchu drogowego występują trzy elementy, człowiek – pojazd – droga. Każdy z nich ma wpływ na bezpieczeństwo, jednak najbardziej zawodnym elementem jest człowiek. Człowiek występuje tu w dwojakiej roli, w roli użytkownika ruchu drogowego oraz w roli jego współtwórcy jako kierowca. To od cech i umiejętności kierowcy zależy przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Wyeliminowanie z systemu ruchu drogowego człowieka jako kierowcy, mogłoby znacząco zwiększyć jego bezpieczeństwo
Więcej…
 
Coraz mniej tradycyjnych kluczyków PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Czerwiec 2009 10:01

Coraz więcej miejsca w naszych portfelach zajmują rozmaite karty. Przecież każdy dorosły obywatel województwa śląskiego posiada kartę chipową Narodowego Funduszu Zdrowia, wielkością karty przypomina dowód osobisty, podobne jest także prawo jazdy. Dochodzą do tego jeszcze karty bankomatowe, kredytowe, płatnicze, telefoniczne, promocyjne… Listę można byłoby ciągnąć długo. Niektórzy właściciele samochodów muszą jeszcze zrobić miejsce na elektroniczną kartę, zastępującą kluczyki do samochodu.

 

Więcej…
 
Ceramiczne tarcze hamulcowe dla wszystkich? PDF Drukuj Email
Wtorek, 16 Czerwiec 2009 08:01

Kibice wyścigów samochodowych, zwłaszcza dopingujący Roberta Kubicę w Formule 1, z pewnością wiedzą z jakiego materiału wykonane są tarcze hamulcowe, umożliwiające błyskawiczne wytracenie ogromnych prędkości przez superszybkie bolidy. Tarcze są ceramiczne, choć ta ceramika nie ma prawie nic wspólnego z ceramiką budowlaną czy wypalanymi w piecach garncarskich naczyniami.

 

Więcej…
 
Prędkość w Niemczech bez zmian PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 15 Czerwiec 2009 08:01

Niemiecki Bundestag, czyli niższa izba parlamentu, odrzucił projekt wprowadzenia ograniczenia prędkości na autostradach, przebiegających przez Niemcy. Kraj ten dotychczas słynął z tego, że na wielopasmowych autostradach, notabene znakomitej jakości (porównania z odcinkiem autostrady A4 z Katowic do Krakowa, stale remontowanym, przyprawić mogą o złe samopoczucie) można było rozwijać prędkość w myśl zasady „ile dała fabryka”. Skrajnymi lewymi pasami autostrad mkną sportowe samochody i ciężkie motocykle z szybkością grubo przekraczającą 200 km/godz. Jedynie na niektórych odcinkach autostrad wprowadzano tzw. prędkość zalecaną.

 

Więcej…
 
Samochodem prosto w urząd PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Marzec 2009 08:01

Na łamach „Bezpiecznej Drogi” oprócz rozmaitych informacji, sugestii oraz praktycznych porad publikować będziemy relacje i zdjęcie obrazujące kuriozalne, nietypowe, czasem wręcz śmieszne sytuacje, do których dochodzi na drogach. Bywają one czasem warte scenariusza sensacyjnego filmu...

 

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »