Wyszukiwanie

Częstochowa ma swoją radę BRD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kudlik   
Sobota, 22 Luty 2014 15:01

Przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie powstała Regionalna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. „ Rada powstaje po to, by inspirować działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach” - tak rozpoczął inauguracyjne spotkanie Rady (14 lutego) dyrektor WORD w Częstochowie Maciej Wawrzkiewicz.

Jednym ze statutowych zadań WORD jest praca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowych. Odbywa się to oczywiście poprzez rzetelne weryfikowanie umiejętności kierowców. Niemniej równie ważna jest edukacja społeczeństwa w zakresie bezpiecznego korzystania z infrastruktury drogowej oraz współpraca z instytucjami mającymi wpływ na bezpieczeństwo.

Nowopowstała rada wypełnia oczekiwania wspólnej dyskusji na temat bezpieczeństwa i sposobów jego poprawy. Do prac rady włączyli się przedstawiciele władz samorządowych, policji; osoby zajmujące się zawodowo szkoleniem kierowców, jak i komunikacją społeczną. W radzie zasiadają też przedstawiciele WORD.

W najbliższym czasie rada zapozna się z policyjną statystyką zdarzeń drogowych za ostatni rok i rozpocznie się proces określania „czerwonych” punktów na mapie miasta, czyli miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji. Następstwem tego procesu będzie analiza możliwości poprawy bezpieczeństwa w tych miejscach.