Wyszukiwanie

Czterokołowce w ustawie "O kierujących pojazdami"
Wtorek, 13 Wrzesień 2011 09:30

25 stycznia 2011r. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał Ustawę „O kierujących pojazdami”.  Ustawa ta ogłoszona została w Dzienniku Ustaw nr 30, poz.151 z 2011r. i z niewielkimi wyjątkami zacznie obowiązywać od 11 lutego 2012r.

Więcej…
 
Jak zdawano egzaminy na prawo jazdy w I półroczu 2011r. PDF  Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Damian   
Środa, 03 Sierpień 2011 10:01

Ilość egzaminów i zdawalność

Zakończyło się I półrocze 2011r. i jest to dobra okazja i stosowny czas, aby spojrzeć wstecz i  dokonać pewnych podsumowań i ocen. Warto więc zastanowić się, czy minione 6 miesięcy było dobrym okresem dla osób ubiegających się o wymarzone prawo jazdy? Jaki to był  czas dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie, w którym kandydaci na kierowców zmagają się z trudami egzaminacyjnymi?
Więcej…
 
Jeżdżę po europejsku PDF  Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Damian   
Czwartek, 07 Lipiec 2011 10:01


1  lipca  2011r.  nasz  kraj  rozpoczął  półroczne  przewodnictwo  w  Unii  Europejskiej.  Niech  ten  dzień  rozpocznie  również  europejską  kulturę  jazdy wśród  naszych  kierowców.  Niech  przez -  otwarte  kilka  lat  temu -  granice  wyjeżdżają  na  Zachód  polskie  towary,  a  wjeżdża  europejska  kultura  jazdy.

 

Więcej…
 
Młodzi bezpieczniejsi na drodze – konkursy PDF  Array Drukuj Array  Email
Wtorek, 07 Czerwiec 2011 07:01

W ramach swojej statutowej działalności, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie podejmuje szereg różnorakich działań w zakresie  poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podstawowe znaczenie odgrywa  tutaj  działalność edukacyjna polegająca na propagowaniu zasad bezpiecznego udziału w ruchu drogowym wśród jego uczestników poprzez m.in. organizowanie konkursów z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz imprez podnoszących praktyczne umiejętności kierowców, udział w szkoleniach dzieci i młodzieży itp.

Więcej…
 
Wszystkie dzieci są bezpieczne PDF  Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez Damian   
Czwartek, 07 Lipiec 2011 10:01

W dniu 4 czerwca 2011 r. w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Koniecpolu z inicjatywy Ryszarda Suligi odbył się Festyn z okazji „Dnia Dziecka”, którego współorganizatorami byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Więcej…
 
Eliminacje Międzypowiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF  Array Drukuj Array  Email
Wtorek, 07 Czerwiec 2011 10:01

Dnia 28.04.2011 r. w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie odbył się kolejny międzypowiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach uczestniczyło 12 drużyn ze szkół podstawowych i 6 drużyn z gimnazjów z terenu powiatów: kłobuckiego, myszkowskiego, lublinieckiego, częstochowskiego i miasta Częstochowy.

Więcej…
 
Rok 2010 w statystyce WORD PDF  Array Drukuj Array  Email
Wtorek, 10 Maj 2011 07:01

Ubiegły rok był bardzo trudnym okresem zarówno dla Ośrodków Szkolenia Kierowców, jak i dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Kryzys dotknął całą branżę związaną ze szkoleniem i egzaminowaniem osób ubiegających się o prawo jazdy. Główną tego przyczyną był pogłębiający się niż demograficzny, który spowodował drastyczny spadek ilości osób, które odbyły stosowne szkolenie, a następnie przystąpiły do egzaminu państwowego na prawo jazdy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego jednoznacznie wynika, że tendencja ta w najbliższych latach będzie się niestety pogłębiać.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »